Znečištění přírody po nočních koncertech

Pořádání různých zábav a oslav se v létě občas konala i za dob tzv. totality. Po otevření našich hranic se k nám dostalo i pořádání akcí na louce prakticky po dobu 6 měsíců v roce. Nejen různé koncerty, ale i párty a taneční večery, ale i několik dní tance a hudby po sobě.

Většinou je pronajatý nějaký areál, ale i normální louka, poblíž vsi nebo přímo ve vsi. Tam se rozbalí stany a pódia, kde budou umělci vystupovat, kde se budou prodívat nápoje a jídlo. Na louce se rozbalí stany, nebo pouze spacáky, a tak zůstane po tomto večeru nebo po této akci, třeba týdenní, zválená tráva. Jsou akce, které se pořádají na nevhodném terénu, a tak když celou akci proprší, můžete se brodit i po kolena v blátě. Na těchto akcích se většinou moc neřeší hygiena, ani to, kam se vyhazují odpadky.

A tak vždy po skončení akce musí nastoupit uklízecí četa. Na louce po takové akci zůstane spousta nepořádku, na každém kousku nějaké vyhozené plechovky, sklo, papírové kelímky a misky, ale i různé papíry, noviny, zbytky jídla. Ale protože se většinou na takových akcí pije alkohol, jsou zde i různé výkaly od lidí i psů, zvratky a další nepříjemné výtvory lidí, kteří to přeženou s alkoholem. Kromě slehnuté trávy jsou zde i díry po různých tyčích od stanů, pódia, ale i aut, která mohou do rozbahněného místo i zapadnout. Po takových autech pak vzniknou hluboké brázdy, které louky zničí. Úklid a úprava terénu, kde se akce konala, pak může trvat i několik dní, a tráva se může ještě dlouho vzpamatovávat.

Dalo by se říci, že to na místě vypadá jako po boji. Mnohdy tak vypadají i někteří účastníci akce, pokud si popletou akci se soutěží o množství vypitého alkoholu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *