Ekologická daň na auta a jejich likvidace

Tak jako je rozvoj spousty odvětví, tak i automobilový průmysl sebou přináší stále nové a vylepšení automobily. S tím ale souvisí i to, že se kromě nových aut začínají shromažďovat starší auta. A protože jsou v cizině levnější, začala se k nám dovážet i starší či velmi stará auta. Za chvilku by se z nás ale stalo největší autovrakoviště v Evropě, a tak i na popud evropské unie, byla vytvořena ekologická daň. Ta by nás měla zároveň i ochránit, protože likvidace autovraků by se mohla vyhnout kontrole a mohly bychom mít časem velké problémy, kam s tolika auty.

Tato daň pomůže především k čistšímu vzduchu, ale také k větší bezpečnosti silničního provozu. A to i z toho důvodu, že stará auta ve větší míře způsobovala především díky špatnému technickému stavu. Nová auta jsou navíc vyráběna i tak, aby při případné nehodě co nejvíce ochránila lidi a zvířata, která v autě jedou. A to starší, ojetá auta, většinou takovou ochranu neumí.

Ekologická likvidace starých aut je téměř nebo úplně zdarma, a může ji provádět pouze firma s licencí. V těchto firmách také nedochází k rozprodávání různých autodílů a součástek. Při ekologické likvidaci je potřeba z každého auta vytřídit jednotlivé součástky, plasty, skla, vzácné kovy a provozní kapaliny. Zbyde tak pouze holá karoserie, která se nakonec rozřeže. Kapaliny musí být odsáty, aby nedošlo k jejich úniku, různé části se zvlášť recyklují. Při předání auta k takové ekologické likvidaci dostanete také potřebné potvrzení pro úřady, které jim musíte doložit při odhlášení auta, aby i v pozdějších letech nedošlo k tomu, že budete vyzváni k podání informace, co je s vaším starým autem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *