Proč doma třídit odpad

OdpadJistě by velice zajímavý námět na článek byl ten „Proč doma třídit odpad?“. To si jistě říká mnoho lidí. Je to absolutně jednoduché. Příroda není schopna rozložit pet lahve a sklo, a tak, pokud se těchto věcí nebudeme zbavovat ekologicky (například tím, že se z nich potom udělá něco jiného, což je perfektní, protože je z něčeho neužitečného najednou něco užitečné a neničí to naší Zem, což je perfektní), může jednou nastat doba, kdy bude všude veliké množství PET lahví, které už nikdo na nic nepoužije.

Je to opravdu těžké, ale když si vezmete, co by z toho mohlo být, jistě byste raději třídili, než netřídili. A takový názor jistě má většina populace. Proč doma třídit? Proto, abychom se tu mohli mít stejně dobře, nebo ještě lépe, než teď, i za několik let, až třeba desítek či stovek let. Protože my, lidé, žijeme dlouho, a tak si musíme život užít a co nejméně si jej znepříjemňovat. A množství pet lahví všude nám život opravdu hodně znepříjemní, to byste ani nevěřili, jak moc to dokáže člověku znepříjemnit život.

Vše, co přírodě napácháme, nám příroda vrátí. A není to jen tak, že by příroda nebyla schopná rozložit pet lahve, ale je to i o tom, že by se příroda snažila to rozložit a tím se vlastně poškozovala a tím poškozovala všechny, všechny lidi, kteří si mohou třeba mylně myslet, že se jich to netýká. Týká a to opravdu hodně. Apeluji na Vás, třiďte co nejvíce, uděláte toho pro nás opravdu hodně, pro nás pro všechny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *