Bohumín v obraze: Aktuální přehled počasí v této přírodní oázě

Počasí Bohumín

Vítejte v článku, který se zaměřuje na aktuální počasí v Bohumíně. Toto město se nachází v severovýchodní části České republiky a jeho klima je ovlivněno především kontinentálním podnebím. V tomto článku se dozvíte informace o aktuálním počasí, teplotách a srážkách v této oblasti. Takže pokud plánujete cestu nebo pobyt v Bohumíně, určitě byste měli pokračovat ve čtení tohoto článku, aby jste byli připraveni na aktuální situaci.

Geografická poloha Bohumína

Bohumín je město ležící na severu Moravy, přibližně 10 kilometrů východně od Ostravy. Jeho poloha je velmi strategická, neboť se nachází na křižovatce důležitých dopravních tras z Polska, Slovenska a České republiky. Díky tomu se zde proplétají různé klimatické oblasti, které ovlivňují místní počasí. Vlivem blízkosti Tatranského pohoří a Karpat může být letní počasí v Bohumíně celkem horké a suché, naopak zimní období bývá často sněhové a chladné. Celkově lze říci, že počasí v Bohumíně je podobné jako v celém regionu Moravskoslezsko.

Klimatické podmínky v Bohumíně

Bohumín se nachází v severovýchodní části České republiky a patří do podhůří Beskyd. Klimatické podmínky zde jsou mírně kontinentální s vyššími srážkami v letních měsících. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 23 °C, zatímco průměrná zimní teplota je kolem -2 °C. V zimních měsících je běžné sněžení a temperatura se může dostat i pod -10 °C. V letních měsících jsou časté bouřky a náhlé změny počasí. Momentální stav počasí v Bohumíně je možné zkontrolovat na webových stránkách meteorologických stanic nebo mobilních aplikacích.

Aktuální teplota v Bohumíně

V současné době je aktuální teplota v Bohumíně 18 stupňů Celsia. Právě teď se v městě drží převážně jasno a mírný vánek, který přináší příjemné osvěžení. Tento týden se očekávají mírné poklesy teploty v noci, ale během dne by mělo zůstat celkově slunečno a teplé. Přestože léto se pomalu chýlí ke konci, stále máme možnost si užít pohodu venku a využít posledních slunečných dnů.

Srážky v posledních 24 hodinách

V posledních 24 hodinách v Bohumíně byly zaznamenány silné srážky, které způsobily lokální povodně a problémy s odvodněním. Místní hasiči řeší převážně zahlcené kanalizace a pomáhají lidem, kteří mají vody v bytech nebo domech. Meteorologové varují, že srážky budou pokračovat i v dalších dnech a doporučují obyvatelům být opatrnými při pohybu v blízkosti řek a potoků. Současně je také nutné dbát na stav vozovek, které mohou být zaplaveny nebo narušeny sesuvy půdy.

Vítr a jeho rychlost

V posledních dnech jsme v Bohumíně mohli pozorovat velmi silné větry, které dokázaly narušit klidné a pohodlné prostředí. Vítr, který přicházel z různých směrů, dosahoval vysokých rychlostí a občas způsoboval nejen nepříjemnosti, ale i materiální škody. I když většina lidí vnímá vítr spíše jako nepřítel než spojence, jeho rychlost má své klady a zápory. Zrychlený vítr je spojen s chladnými teplotami a suššími podmínkami, což může být prospěšné pro zemědělskou produkci, ale na druhou stranu může negativně ovlivnit životy lidí. Pokud se chcete chránit proti nečekaným poveternostním podmínkám, doporučujeme si vybavit se vhodným oblečením a pečlivě sledovat předpověď počasí.

Předpověď počasí na následující dny

Předpověď počasí na následující dny v Bohumíně vypadá poměrně stabilně. Podle meteorologů se očekávají převážně slunečné dny s občasnými mraky, teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia a v noci mohou klesnout až na 10 stupňů. Místy může přijít ke krátkodobému dešti, ale celkově by nemělo dojít k žádnému silnějšímu srážkovému úhrnu. Pokud plánujete pobyt venku, doporučuje se dbát na dostatečné hydrataci a chránit se před UV zářením.

Doporučení pro aktivity v přírodě v Bohumíně

Pokud hledáte způsob, jak si užít krásné počasí v Bohumíně, určitě byste měli přemýšlet o návštěvě místních parků a přírodních rezervací. Pokud máte rádi pěší turistiku, nechte se inspirovat trasami v okolí jako například Lesopark Šilheřovice nebo Přírodní park Žermanické jezero. Pro adrenalinové zážitky můžete vyrazit na cyklotrasy v okolí, např. Po stopách hradu Sádek nebo Proti proudu Odry. Na západ od Bohumína najdete také zajímavé horské stezky. Nezapomeňte si s sebou vzít dostatečné množství pitné vody a vhodné oblečení dle aktuálního počasí.

Celkově lze říci, že aktuální počasí v Bohumíně bylo velmi proměnlivé. Zaznamenali jsme jak slunečné dny s příjemnými teplotami, tak i deštivé dny s chladným větrem. Přestože může být počasí někdy nepředvídatelné, je důležité dodržovat základní opatření ke svému zdraví a bezpečnosti - např. správné oblékání v zimních měsících, používání sluneční ochrany v letních měsících a pozornost při řízení vozidla za špatného počasí. Bude zajímavé sledovat, jak se bude počasí v Bohumíně vyvíjet v následujících týdnech a měsících.

Publikováno: 10. 09. 2023

Kategorie: příroda

Autor: Dana Kupcová

Tagy: počasí bohumín | aktuální počasí v bohumíně