Zoo Jihlava: Klenot přírody v srdci České republiky

Zoo Jihlava

Úvod do Zoo Jihlava

Zoo Jihlava je jedním z nejvíce navštěvovaných cílů v kraji Vysočina. Tato zoologická zahrada nabízí návštěvníkům nejen možnost vidět různorodé druhy zvířat, ale také se dozvědět o jejich životě a prostředí, ve kterém přirozeně žijí. V tomto úvodu do Zoo Jihlava se dozvíte více o historii zoo, hlavních atrakcích a rostlinách, které jsou součástí tohoto krásného prostoru. Připravte se na nezapomenutelný prožitek plný poznání a zábavy!

Historie a vznik zoo

Historie a vznik zoo Jihlava

Zoo Jihlava je jednou z nejvýznamnějších zoologických zahrad v České republice. Historie této zoo sahá až do roku 1949, kdy byla založena pod názvem "Městská obora". V průběhu let se postupně rozšiřovala a modernizovala a dnes nabízí unikátní možnost prozkoumat fauna ze všech koutů světa.

V roce 1967 bylo otevřeno první pavilonové zařízení, které hostilo exotická zvířata jako jsou sloni, lvi nebo krokodýli. Od té doby se počet pavilonů i exhibic postupně zvyšuje a stále přibývají nové druhy zvířat.

Dnešní Zoo Jihlava má rozlohu více než 11 hektarů a může se pyšnit velkorysými expozicemi, jako například africkou savanou, kde mohou návštěvníci spatřit žirafy, nosorožce nebo antilopy nebo tropickým domem s velrybami, hrochy či krokodýly.

Zoo Jihlava není jen o skvělém odpočinku s rodinou či přáteli, ale také o zábavném a vzdělávacím zážitku. Naučte se něco nového o fauně a flóře naší planety, přijďte vidět exotická zvířata na vlastní oči a prožijte nezapomenutelný den plný dobrodružství.

Zvířata v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava - domov široké škály fascinujících zvířat! Pokud milujete přírodu a zvířata, rozhodně nemůžete minout návštěvu této zoologické zahrady. Zde budete mít příležitost vidět nejen domácí zvířata, jako jsou koně, kozy nebo králíci, ale také exotická zvířata a druhy na pokraji vyhynutí, např. tygry bengálské, nosorožce bílé nebo orangutany Sumaterské.

Učte se o každém jednotlivém druhu díky informačním tabulím v expozicích a sledujte jejich chování skrze okna do výběhů. Zoo Jihlava dbá na pohodlí svých obyvatel a umožňuje jim žít v podmínkách co nejblíže těm přirozeným. A co je nejlepší - navštívíte-li zoo Jihlava s rodinou či přáteli, určitě si užijete spoustu radosti a vzpomínky na tento zážitek vás budou provázet celý život.

Expozice a atrakce

"Objevte fascinující svět zvířat v naší Zoologické zahradě Jihlava! Nabízíme rozmanité expozice a atrakce pro malé i velké návštěvníky. Přijďte a zažijte nezapomenutelný zážitek!"

Vzdělávací programy pro návštěvníky

Vítáme vás v naší zoologické zahradě Jihlava! Pokud se chystáte navštívit naše prostory, rádi bychom vám představili náš široký výběr vzdělávacích programů. Tyto programy jsou určené nejen pro děti, ale i pro dospělé návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o životním prostředí a ochraně zvířat.

Naše zoo nabízí různé naučné programy, jako je například možnost exkurze s průvodcem, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o jednotlivých druzích zvířat a jejich prostředí. Pro ty nejmenší máme interaktivní hry a workshopy zaměřující se na ochranu přírody.

Také si můžete objednat speciální edukační programy pro školy a další vzdělávací instituce. Tyto programy jsou plné informací o biodiverzitě, klimatických změnách a dalších tématech týkajícím se ochrany přírody.

Takže pokud hledáte zajímavé místo plné vzrušení a poznání, neváhejte navštivit naši zoologickou zahradu Jihlava a zúčastnit se našich vzdělávacích programů.

Ochrana a péče o zvířata v zoo

Ochrana a péče o zvířata v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava se věnuje nejen prezentaci fascinujících a ohrožených druhů zvířat, ale také jejich ochraně a péči. Naším cílem je budovat udržitelné podmínky pro život zvířat a přispět tak k jejich zachování v divočině.

V naší zoologické zahradě klade tým odborníků zvláštní důraz na chovnou práci a reprodukci ohrožených druhů. Snažíme se zajistit prostředí, které maximálně napodobuje přirozené prostředí jednotlivých druhů a umožňuje jim projevování přirozeného chování.

Kromě toho poskytujeme zvířatům moderní veterinární péči, pravidelnou kontrolu a prevenci nemocí. Spolupracujeme s dalšími zoologickými zahradami na celém světě, abychom sdružovali síly pro ochranu ohrožených druhů.

Pokud nás navštívíte, máte možnost vidět tyto úsilné snahy na vlastní oči. Těšíme se na vaši návštěvu v Zoo Jihlava!

Plány a rozvoj zoo do budoucna

Plány a rozvoj zoo do budoucna

Zoo Jihlava je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v kraji. Aby si udržela své postavení a nabídla návštěvníkům ještě více možností pro zábavu a vzdělání, má Zoo Jihlava připraveny zajímavé plány a ambiciózní rozvojové projekty do budoucna.

Mezi hlavní priority patří modernizace prostor pro zvířata s důrazem na jejich pohodlnost a bezpečnost. Dále se plánuje rozšíření pavilonů a výběhů pro nové druhy zvířat, aby návštěvnící mohli poznávat i exotické druhy, které dosud nebyly k vidění.

Dalším klíčovým bodem je vzdelávání. Zoo Jihlava chce být nejen místem pro zábavu, ale i centrem pro vzdělávání o přírodě a ochraně životního prostředí. Proto se plánuje rozšíření interaktivních programů, workshopy pro dospívající studenty i speciální akce pro rodiny s dětmi.

Zoo Jihlava je hrdou součásti kraje Vysočina a chtěla by být místem setkávání a zábavy i pro místní obyvatele. Proto se v plánu rozvoje nachází například přestavba dětského hřiště, aby bylo co nejvíce přizpůsobeno potřebám rodin s dětmi.

Celkově má Zoo Jihlava jasnou vizi, jak se stát moderní a progresivní zoologickou zahradou, která bude lákat návštěvníky nejen z okolních krajů, ale i ze vzdálených míst. Plány a rozvojové projekty jsou pečlivě promyšleny a postupně budou uváděny do praxe za spolupráce s odborníky a podporu sponzorů.

Závěr a doporučení pro návštěvu zoo

Zoo Jihlava je úžasným místem pro strávení dne v přírodě a pro poznání různých druhů zvířat. Po celodenním putování parkem byste si určitě měli udělat čas na návštěvu dárkového obchodu, kde můžete zakoupit krásné suvenýry, nebo si dát odpočinout s dobrou kávou a zákuskem v restauraci.

Mnoho lidí se zajímá o to, jak pomoci a podpořit zoologickou zahradu Jihlava. Přispět mohou tím, že budou sdílet své zážitky na sociálních sítích a doporučovat Zoo Jihlava svým přátelům a rodině. Další možností je stát se členem Klubu přátel Zoo Jihlava, který nabízí řadu výhod a pomáhá financovat projekty na ochranu ohrožených druhů.

Celkově lze konstatovat, že návštěva zoo Jihlava je skvělou zábavou pro celou rodinu. Nejenže se můžete setkat s fascinujícími tvory ze všech koutů světa, ale také podpořit bohatý program péče o zvířata a ochranu jejich přirozeného prostředí. Těšíme se na Vás!

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: příroda

Autor: Tereza Novotná

Tagy: zoo jihlava | zoologická zahrada