Záhadné klima Londýna: Proč je počasí v této metropoli tak nevypočitatelné?

Počasí Londýn

Vítejte u našeho úvodu k počasí v Londýně! V této části se dozvíte nejen o aktuálním stavu počasí v hlavním městě Spojeného království, ale také o tom, jak se připravit a co si vzít s sebou, aby byl váš pobyt v Londýně co nejpříjemnější.

Klima v Londýně

Klima v Londýně

Londýn, největší město Spojeného království, svým klimatem přitahuje tisíce turistů každý rok. Klimatické podmínky v tomto obrovském městě jsou typicky ovlivněny vlhkostí a dešťovými srážkami. Průměrná teplota v letních měsících dosahuje 20-25 °C, zatímco v zimních měsících se pohybuje kolem 0-8 °C. Nejvyšších hodnot teploty se obvykle dosahuje v červenci a srpnu, což je také období nejvyšší turistické sezóny.

Vzhledem k častým dešťovým srážkám si návštěvníci Londýna musí být připraveni na to, že se počasí rychle změní a průtrž mračen nikdy není daleko. Nicméně Londýn je krásné město i za špatného počasí a nabízí spoustu aktivit pro turisty i místní obyvatele.

Přestože počasí v Londýně není známé pro svou stabilitu, nelze popřít jeho poutavost a charakteristickou atmosféru. Takže pokud plánujete návštěvu Londýna, nezapomeňte si přibalit deštník a připravit se na to, že počasí se může rychle změnit!

Průměrné teploty v Londýně

Průměrné teploty v Londýně

Pokud se zajímáte o počasí v Londýně, je důležité sledovat průměrné teploty. Ty se mohou lišit v závislosti na ročním období a na to, jaké aktuální klimatické podmínky v metropoli panují. V následující tabulce najdete přehled průměrných teplot pro každý měsíc v roce:

Měsíc | Průměrná teplota (°C)

------|----------------------

Leden | 6

Únor | 6

Březen | 9

Duben | 11

Květen | 15

Červen | 18

Červenec | 20

Srpen | 20

Září | 17

Říjen | 13

Listopad | 10

Prosinec | 7

Tento přehled Vám pomůže lépe plánovat vaše cestování do Londýna nebo si naplánovat aktivity v závislosti na počasí. Je třeba si uvědomit, že i když jsou průměry teplot poměrně mírné, mohou být v noci a ráno velmi chladné, takže je lepší si s sebou vzít bundu či kabát.

Srážky v Londýně

Srážky v Londýně jsou běžnou součástí místního klimatu. Průměrné množství srážek zde dosahuje více než 600 mm ročně. Déšť padá celoročně, s vrcholem v podzimních měsících. Turisté proto musí být připraveni na to, že se kdykoliv může spustit přeháňka a vzít si s sebou vhodné oblečení a deštník. Nicméně i přes časté srážky, Londýn je fascinujícím místem k návštěvě po celý rok.

Nejvhodnější období pro návštěvu Londýna z hlediska počasí

Pokud se chystáte navštívit Londýn a zajímá vás, kdy je nejvhodnější období z hlediska počasí, mám pro vás pár tipů. Pokud preferujete teplejší podnebí a slunečné dny, doporučuji plánovat svou cestu na jaro nebo na začátek léta (duben až červen). V tomto období se průměrné teploty pohybují kolem 15-20°C a množství srážek je menší než v ostatních ročních obdobích.

Pokud vám nevadí trochu chladnější počasí, ale zase preferujete méně turistů a nižší ceny ubytování, zaměřte se na podzim (září a říjen) nebo zimu (prosinec až únor). V tuto dobu jsou průměrné teploty kolem 5-10°C s vyšším počtem srážek, ale atmosféra Londýna v adventu nebo při vánočních oslavách stojí určitě za to.

V každém případě si připravte vhodné oblečení pro dané roční období a užijte si nádherné Londýnské památky!

Extrémní počasí v Londýně

Extrémní počasí v Londýně

Londýn je městem, které se může pochlubit proměnlivým a někdy i extrémním počasím. Během letních měsíců se můžete těšit na slunečné a teplé dny, ale prudké deště nejsou ničím neobvyklým. V zimě se pak musíte připravit na chladné mrazy a sněhové bouře. Extrémní počasí však není jen o deštivých dnech a silných vichřicích, někdy se dokonce vyskytnou i horka přesahující 30 stupňů Celsia. Pokud plánujete cestu do Londýna, rozhodně se vyplatí sledovat předpovědi počasí a být připraven na jakékoli překvapení.

Závěr:

I nadále pozorujeme proměnlivost počasí v Londýně. Zatímco se může zdát, že zima a deštivé dny jsou na pořadu dne, překvapivě se mohou objevit slunečné intervaly, které nám dávají šanci užít si krásy tohoto fascinujícího města i za deštivého počasí. Ať už plánujete turistický výlet do Londýna, nebo jste zde na obchodní cestě, nezapomeňte být připraveni na všechny varianty počasí!

Publikováno: 21. 04. 2023

Kategorie: příroda

Autor: Michala Hrubínová

Tagy: počasí londýn | počasí